A mai’poszt meseszerû lesz.
Hadd meséljek el egy mesét a legkívánatosabb és meggyõzõdõ kozmetikumról, amely kétségen kívül nem határozza meg a nõi szépséget, de az biztos, hogy kiemeli.
Sosem felejtem el azt a pillanatot, amikor elõször használtam a szempillaspirált. Olyasfajta „erõt” éreztem. Valójában nem az érzésrõl van szó, hanem abban, hogy tényleg elhittem, hogy erõs vagyok! Ettõl a pillanattól kezdve gondosan és alaposan válogatom a szempillaspirálokat.
Úgy tûnik, hogy a szempillaspirál története érdekes és hosszú, egészen az ókorig húzódik.
Hol volt, hol nem volt, valamikor i.e. 4000-ben a nõk rájöttek, hogy a férfi-nõi viszon nem az elsõ szavakon alapul, hanem már az elsõ tekinteten. És valóban sokkal több szót tud elárulni, ha érted mire gondolok. 😉 Ahhoz, hogy kiemeljék elõnyeiket, az egyiptomi nõk vízzel, faszénnel és várj…..hmmm… krokodil’ kivonattal sötétítették a szempillájukat. Remélem, hogy az értékes anyag kinyerése során egy krokodil sem szenvedett:D
A púderes faszén vízzel keverve évszázadokig uralkodott a nõk szempilláin. Ezt a két összetevõt használta Eugene Rimmel, hogy létrehozza az elsõ, hivatalos szempillaspirált. A szempillaspirál eredeti verzióját egy kis tálba nyomtak és forgalmaztak (például szemhéjfestékhez tudom hasonlítani). Ahhoz, hogy be tudják fedni vele a pillákat vízzel kellett összekeverni. Egyesek szerint a nõknek nincs idejük „játszani” a Rimmel úttörõ felfedezésével, ezért a szempillaspirált össze keverték a nyálukkal. Maybelline, amely szintén ismert volt, nem maradt le. Ez a kozmetikai márka többé kevésbé hasonló kozmetikumot tervezett meg. Ismerve, hogy testvére Maybel szerelmes valakibe, J.T. Williams szerettet volna segíteni neki és készített egy faszén, és kõolaj zselé keveréket. Megkérte testvérét, hogy vigye fel a szempillákra. Maybel szintén erõsnek érezte magát és a fiatal férfi belészeretett. Késõbb Williams létrehozott egy kozmetikai céget, melynek nevét Mabel és vazelin keveréke képezi.
Mivel Rimmel és Maybelline egyaránt készítették a szempillaspirál nyomott verzióját, ezért egy másik úttörés Helena Rubinstein nevéhez fûzõdik, aki 1957-ban a szempillaspirált egy tubusba zárta, amihez spirál is járt. Nem kell többet köpni az anyagra. 😉 Továbbá, Revlon is hozzájárult az úttöréshez azzal, hogy a 60-as években színes szempillaspirálokat kezdett készíteni. A hippi korban ez a termék gyorsan meghódította a nõk szívét. Másrészt a szempillaspirálnak sötét oldala is van. A 30-as években azt a pletykát híresztelték Angliában, hogy a Lash Lure szempillaspirál használata miatt a nõk megvakultak. Egy egész botrány alakult ki. Szerencsére a terméket gyorsan visszavonták és többé nem jelent meg a piacon.
A mese végén lehet, hogy sokkoló lesz az az információ, miszerint a nõk egész életük során kb. 260 szempillaspirált használnak el.
Vélemény, hozzászólás?