Kedves Olvasóim,
Tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy a legtöbb blogger szeret rendkívül hosszú listákat kreálni, és néhány szabályszerűséget megosztani a következőkre vonatkozóan: Mit tehetsz ebben az esetben, mit szabad tenni, mit mivel kell kombinálni, hogyan kell keverni stb., Hogy a haj lenyűgöző, gyönyörű és valóban lélegzetelállító legyen. Viszont én úgy döntöttem, hogy kicsit másképp közelítem meg ezt a kérdést. Nem mondom el hogy, mit nem szabad megtenned – ma nem játsszuk az erkölcsöset. Ehelyett elmondom, hogy mit érdemes bevezetni a napi hajápolási rutinodba, hogy a LENYŰGÖZŐ FRIZURA elérése természetes folyamat legyen. Kezdjünk is bele!
Íme 3 egyszerű és bevált módszer a lenyűgöző frizura elérése érdekében
1. Mondd meg milyen típusú a hajszerkezeted, és én megmondom …
… mire lesz szükséged, hogy revitalizáld a fürtjeidet. Azaz, ha egyszer megtudod,hogy milyen porozitású a hajad, akkor tudni fogod, milyen összetevőkre lesz szükséged a szálaid regenerálódásához, és ezek a komponensek segítenek majd abban, hogy sokáig jó kondícióban maradjanak a szálaid. Azt hiszem, néhányan már azon is meglepődnek, amikor azt mondtam, hogy a haj porózus. Ez hasonló a bőr pórusaihoz, de a hajszerkezetben ez inkább a kutikulákra vonatkozik, vagy ahogy egyesek hívják – a hajkéregre. Ez a „kéreg” nem más, mint a keratin.
Ha a hajad erős és vastag szálú, nem annyira hajlamos a sérülésre, és nem befolyásolják olyan látszólag lényegtelen dolgok, mint a páratartalom;azaz ha általánosságban minden teljesen rendben van a szálaiddal, de túl gyorsan zsírosodnak, így előfordul, hogy hamar ellaposodik a frizurád – nos, akkor a hajad alacsony porozitású. Az ilyen hajszerkezetnek „zárt” keratinrétege van, ami azt jelenti, hogy szilárdan tapad a hajszálakra.
Néha előfordul (valójában ez történik az emberek többségénél), hogy a kutikulák kinyílnak, és sajnos a haj kezelhetetlenné válik, a statikus állapot és a páratartalom könnyen befolyásolja, végei gyakran töredeznek, hajlamosak elvékonyodni és nem olyan fényesek a tincseid, mint szeretnéd – ebben az esetben a hajad közepes porozitású.
Végül pedig, ha a hajad sérült, érdes tapintású és törékeny, ha nem akar hosszú ideig növekedni, ez azt jelenti, hogy a kutikulák tágra nyíltak és a szálak állapota … nyomorúságos. Így tudom a legrövidebben jellemezni a magas porozitású hajkoronát.
A haj – 3 típusú – porozitásának ismerete a megfelelő hajápolás lényege. Alapvetően ez az alapok alapja a hajápolás és a hajápolási kozmetikum kiválasztása szempontjából.
Ahogy már sejthetted, a különböző típusú frizurát különböző tápanyagokkal érdemes kezelni – ez elég logikus. Ezért kérlek, hogy mielőbb derítsd ki, mennyire porózus a hajad, majd egyszerűen kezdd el ennek megfelelően kezelni a szálaidat, úgy ahogy arra valóban szüksége van.
Hogyan tudod meghatározni a hajad porozitási szintjét? Sok blogger azt tanácsolja, hogy egy hajszáladat merítsd bele egy pohár vízbe, kenj rá kókuszolajat, szórj rá egy kis lisztet stb. Ez ugyan beválik, de sokkal egyszerűbb módja is van ennek … és nem fogsz semmit összefoltozni az olajjal. .. Legalábbis egyelőre 🙂
Ha megfogadod a tanácsom, akkor elvégzed a valaha volt legegyszerűbb hajporozitási tesztet (például: www.nanoil.hu/haj-porozitas-teszt). Ez az egyik legjobb teszt. Nagyon pontos kérdéseket fog feltenni neked, mindegyiknél három lehetőség közül választhatsz. Kattints a linkre és vágj bele a tesztbe! Azért szeretem ezt a tesztet, mert amint megkapod az eredményt, egyúttal a megfelelő hajápolási termékeket is bemutatja neked a rendszer. Ha már a megfelelő hajápolási termékekről beszélünk …
2. Használj természetes hajápoló olajokat
És igyekezz minél gyakrabban alkalmazni őket a hajadon. Természetesen a haj porozitási típusának megfelelő olaj használatával tedd meg ezt. Miért olyan nagyszerűek ezek a nem feltűnő, zsíros olajok? Úgy tűnik, hogy először is a haj bizonyos porozitási típusával összhangban működnek. Másodszor, kémiai alkotórészeik a vitaminok, flavonoidok, fitoszterolok és esszenciális zsírsavak. Harmadszor, revitalizálják a fáradt fürtöket, regenerálják és rendbehozzák a szálakat. Végül pedig a természetes hajápoló olajok hasonló hatásokat képesek elérni, mint a laminálás, ami azt jelenti, hogy képesek fényessé tenni a frizurát.
És ez még nem minden! Emellett a természetes forrásból származó hajápoló olajok képesek megakadályozni a hajhullást, leküzdeni a korpásodást, gondoskodni a fejbőrről, stimulálni a tüszőket és fokozni a haj növekedésének ütemét. Sőt, a természetes hajápoló olajok védik a hajszálakat azoktól a tényezőktől is, amelyek kárt tehetnek bennük – UV sugarak, fagyos időjárás, erős szél, száraz levegő, légszennyezés, szmog, a hajszárító által kibocsátott forró levegő. Ez jól hangzik, nem?
Általában, választhatsz vagy olajkeverék (ellenőrizd annak alkotóelemeit, hogy megbizonyosodj arról, hogy megfelel-e a hajad porozitási típusának), vagy pedig csak szimplán egy fajta olaj közül. Ezután használhatod ezt az olajat az arcodra, a testedre, a kezedre, a körmedire és kombinálhatod akár más szépségápolási termékekkel is. Nekem van például egy argánolajom (szinte minden hajtípusra alkalmas, mivel az arcbőrömnek is megfelel) és egy jojobaolajam (a fejbőröm és az arcom faggyútermelésének kiegyensúlyozására használom). Néha összekeverem mindkét olajat, és létrehozok egy testre szabott szérumot, amellyel kezelhetem a hajam, és növelhetem egy arckrém hatékonyságát is.
3. Vigyél fel növényi permetet a hajszálaidra
A növényi permetek meglehetősen népszerűek az arc és a testápolás szempontjából. De csak kevesen tudják, hogy ez a természetes virágvíz egyben hajvédő permetként is használható, amelyet ráadásul a fejbőr kondicionálására is lehet használni. A növényi permetek másik csodálatos tulajdonsága, hogy felhasználhatók a házi készítésű haj- és bőrápolási termékek alkotóelemeként. Például, ha a hajad jelentősen károsodott és száraz, akkor elég csak egy virágos-olajos hajpermetet kikeverned, és a szálakra fújnod belőle. Íme hogyan tudod elkészíteni. Keverj össze egy evőkanál, általad kiválasztott természetes olajat 100 ml növényi permettel (ha akarod, akár néhány gyógynövényes permettel is kombinálhatod). Szuperül fog működni sérült haj esetén a ligetszépe vagy a gyapotmagolaj alkalmazása. Ahogy már korábban említettem, főleg argánolajat és jojobaolajat használok, azonban ez utóbbit néha makadámdióolajjal helyettesítem. Ez a keverék így kiváló, könnyed és villámgyorsan behatol a hajszerkezetbe, ráadásul nem terheli túl a szálakat.
Nem tudod esetleg hogy, milyen növényi permetet válassz? Először is vedd figyelembe a kőzetrózsavíz univerzális és rendkívül tápláló tulajdonságait. Viszont, ha olyan erős antioxidáns hatást keresel, amely még meg is erősíti a hajszerkezeted, akkor a rózsavizet válaszd.
Mára ez minden amit meg szerettem volna osztani veletek. Ez a három egyszerű szabály biztosan javítani fog a napi hajápolási rutinod minőségén. Természetesen kihagytam az olyan “aranyszabályokat”, mint például: “ne használj hajvasalót” vagy “ne menj aludni nedves hajjal”, valamint “legyél kíméletes a frizurádhoz, ne rángad meg “stb. Biztos vagyok benne, hogy te is tudsz még ilyeneket. Most pedig hagyom, hogy meghatározd a hajad porozitásának típusát, és hogy a hajápolási termékeket a hajad igényeihez igazítsd.
Sok szerencsét hozzá!
Vélemény, hozzászólás?