Gondolom, a legtöbben tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy a megfelelő hajápolás a fejbőrnél kezdődik. A sampon és a balzsam nem elegendőek ahhoz, hogy szép és egészséges megjelenésű hajad legyen. Ezért ma megosztok veletek néhány fontos infót a fejbőr kezelésről, amelyet akár otthon is elvégezhetsz. A fejbőr kezelések, amelyeket gyógynövénykivonatok segítségével végezhetsz, jelentősen megerősíthetik a hajhagymákat. Hadd mutassam be a legjobb fejbőr kezeléseket és azt hogy, hogyan készítheted el a saját hajerősítő elixíredet.
Mi is az a fejbőr kezelés?
Először is, egy kis elmélettel kezdünk. Egyszerűen megfogalmazva, a fejbőr kezelés abból áll, hogy egy fejbőr és hajápoló/ kondicionáló terméket alkalmazol magán a fejbőrön is.
Mivel meglehetősen folyós textúrájú kozmetikumról van szó, a fejbőr kezelésére szolgáló terméket fecskendő, pipetta vagy permetező fejjel ellátott palack segítségével lehet alkalmazni. Természetesen a fejbőrápoló terméknek egyéb fontosabb jellemzői is vannak, mint pusztán a folyós állaga. A fejbőr kezelésére használt terméknek is egyedülálló összetétele van. Az ilyen típusú termékek többsége gyógynövények és növényi kivonatok keveréke, néha természetes olajokkal kombinálva.
A fejbőr kezelésére használt termékeket el kell kenni a fejbőrön, majd gondosan bele kell masszírozni a fejbőrbe. Ez a terápia színesíti a napi fejbőr / haj ápolási rutint, egy finom masszázs szeánsszal, ami javítja a vérkeringést és a tápanyagok felszívódását. Ráadásul mivel segíti a tápanyagok hatékonyabb behatolását a fejbőrbe, a faggyúmirigyek hatékonyabban működnek majd, a haj növekedését serketni és megakadályozza a hajhullást is. Természetesen a termékben használt gyógynövények minden típusa különféle hatásokat fejt ki, azonban a fejbőr kezelés fő célja a hajhagymák megerősítése és a fejbőr ellátása a hiányzó tápanyagokkal.
A fejbőr megfelelő kezelésének előnyei
- Tápláltabb fejbőr
- Szabályozott faggyúelválasztás
- Fokozott hajnövekedés
- Csökkent hajhullás
- A hajszerkezet oxigénnel történő ellátása
- Egyéb hajápolási termékek hatásának fokozása
- Hidratált fejbőr
- Korpásodás csökkentése / megszüntetése
- A haj dúsabbá tétele
Melyik fejbőrkezelés a megfelelő számodra?
A fejbőr kezelésére használt megfelelő termék az, amely nem tartalmaz szintetikus anyagokat. Ne feledd azonban, hogy ezt a kozmetikumot a teljes hajhosszra (amely a “holt” része a hajadnak), valamint a fejbőrre egyaránt kell alkalmazni, pont ezért fontos hogy ez a típusú termék biztonságos összetételű és ne pedig irritáló hatású legyen.
Ez a legfőbb tanácsom, vásárlás előtt mindig ellenőrizd egy adott fejbőr ápoló készítmény összetevőinek listáját. És tegyél meg mindent annak érdekében, hogy elkerüld a dehidratáló alkoholokat (nem szabad, hogy az adott termék tartalmazzon ilyen komponenst!), Valamint a nehéz szilikonokat és parabéneket. Minél több természetes anyag van benne és minél rövidebb az összetevők listája, annál hatékonyabb lesz a fejbőr ápoló készítmény. Higgy nekem.
Azt is fontos persze tisztázni,hogy léteznek “jó” alkoholok, amelyek egyfajta portált alkotnak az összes tápanyaghoz. Ezenkívül a jó alkoholok felmelegítik a fejbőrt és serkentik a vérkeringést. És így képes a fejbőr kezelésére használt termék gyorsabban és mélyebben behatolni a bőrbe. Itt található azoknak az alkoholoknak a listája, amelyektől nem kell tartanod: acetil-alkohol, behenil-alkohol, propilén-glikol, lanolin-alkohol, lauril-alkohol, mirisztil-alkohol, glicerin, szorbit, sztearil-alkohol.
Mikor és hogyan érdemes alkalmazni a fejbőr kezelését?
Valójában három módszer létezik a fejbőr kezelésére. Minden a te preferenciáidtól és a választott fejbőrápoló készítménytől függ. Például, ha otthoni és természetes fejbőr kezelést szeretnél alkalmazni, akkor ezt annyiszor megteheted, ahányszor csak akarod. Ez az elv persze nem vonatkozik a fejbőr kezeléskor használt bolti kozmetikumokra természetesen. Csak kövesd a csomagoláson megadott utasításokat. Személy szerint, én az otthoni fejbőr kezelést végzem, és általában a hajmosás előtt alkalmazom (fejbőrápoló kozmetikumot masszírozok a fejbőrömbe, hagyom 30 percig hatni, és utána kimosom a hajamból).
Az alternatíva ehhez a módszerhez képest attól függ, hogy a hajmosás után vagy előtt alkalmazod-e a fejbőr ápoló terméket. Alapvetően akkor kell végrehajtanod a folyamatot, amikor a hajad még nedves, vagy legalábbis még csak egy törölközővel ittattad csak fel a vizet róla. Az ilyen fejbőrkezelések tehát gyengédek. A terméket pedig nem kell kiöblíteni a hajból.
A fejbőr kezelésének harmadik módja az, ha száraz hajon végzed. Így megvédheted a hajad a sérülésektől és a fejbőröd tápláltabb lehet. Lehetséges az is, hogy egy ilyen termék volumen növelő hatású is egyben. Ezért használhatod akár mindennap, mert egyben egy nagyon szuper hajformázó készítmény is.
Mennyi ideig tartson a fejbőr kezelés? Mikor számíthatok arra, hogy a hatások láthatóak lesznek?
Természetesen a fejbőr kezelésének gyakorisága szigorúan összefügg a haj állapotával.Bizonyára nem elpődsz meg, ha azt mondom hogy minél sérültebb a hajszerkezet, annál tovább kell tartania a fejbőr kezelésének. Általánosságban figyeld a saját hajadat és annak igényeit, ellenőrizd rendszeresen, hogy észreveszel-e bármilyen változást a megjelenésében. Én személy szerint hajmosás előtt alkalmaztam a fejbőr ápolót illetve reggel száraz hajon. Aztán egy idő után, már csak hetente egyszer, majd tovább csökkentettem a gyakoriságot, és végül havonta kétszer végeztem csak el a kezelést.
Azonban itt is van egy időhatár, amit fontos megemlítenem. Ne feledd, hogy a fejbőr kezelése nem tarthat rövidebb iideig 3-4 hétnél. És kérlek akkor se csüggedj, ha nem látsz sok javulást, mert néhány napos fejbőrkezelés még nem fog lenyűgöző eredményeket hozni.
A leghatékonyabb fejbőrkezelés a haj gyorsabb növekedéséhez és ahhoz, hogy a lehető legtápláltabb legyen
Tudom, hogy törött lemeznek tűnhetem, de ez is elég egyedi kérdés. Az Önnek megfelelő fejbőr-kezelés a haja típusától és állapotától, porózus állapotától, a károsodás mértékétől stb. Függ. Néhányan elégedettek a sérült haj olajos fejbőr-kezelésével, mások gyógynövényes fejbőr-kezelésre, mások pedig ismét a faggyúfelesleggel akarnak megbirkózni, így jojobaolajjal vagy borostyánnal kenik be a fejbőrt.
Azt hiszem, itt is meg kell említenem, hogy a vékonyszálú és sérülésre hajlamos haj vagy a festett haj esetén a gyógynövényes fejbőr kezelés alkalmatlan lehet, mert az ilyen típusú hajápolási termékek nemcsak, hogy durván tisztítanak de matt hatást is eredményeznek. Ezért előnyösebb, ha egyfajta 2 az 1-ben terméket – balzsamokat és ápoló kozmetikumokat – keresel, amelyek fokozzák a hajszín tónusát. Ez lehet például kamilla alapú hajápoló a világos hajhoz és a kávé alapú fejbőr ápoló egy sötét hajhoz.
Te is rajongasz a fejbőr kezelésekért? Milyen termékeket részesítesz előnyben: a házilag készített termékeket vagy azokat, amelyeket drogériában vásárolsz? Oszd meg a tapasztalataidat!
Vélemény, hozzászólás?